Ještěrky

Třída Ještěrky

  • Věk dětí: Třída předškolních dětí
  • Počet dětí: 24
  • Třídní učitelky: Bc. Kamila Marvanová, Mgr. Martina Kubová, Vlasta Bernášková
  • Kontakt: 725 850 662
  • Třídní mail: jesterky.ms@seznam.cz

Co je nového v Ještěrkách?

8Zář2023

Náš první výlet!

 V pátek 8. září, jsme se vydali jsme na nedaleké Multifunkční hřiště, kde bylo připraveno mnoho zajímavých a užitečných interaktivních stanovišť zaměřených na správný životní styl.

A tak jsme so vyzkoušeli, jak správně cvičit pro zdravé nožky, na malou chvíli jsme se proměnili ve skvělé Taekwondisty. Dokonce se z nás na chvilku stali lékaři, to, když jsme zvládli ošetřit zraněného medvídka. Také jsme navštívili velmi zajímavé stanoviště, kde jsme předvedli, jak si umíme správně vyčistit zoubky. Za odměnu jsme se mohli povozit na zubařském křesle, to Vám byla paráda. Nakonec nás čekala návštěva domácích a exotických zvířátek. Zkrátka to byl parádní den a my jsme si ho moc užili!


1Kvě2023

Už víme, jak zní tón, z tónů složíme melodii, z melodie si můžeme zazpívat písničku a na písničku rádi tancujeme. Poznáme notu a notovou osnovu, umíme napsat houslový klíč. Také rozeznáme některé hudební nástroje a dokážeme zahrát rytmus na netradiční předměty.

Ale aby byla hudba v knížce? Paní učitelka nám ukázala knížku s názvem Louskáček – krásný vánoční příběh o holčičce, která dostala louskáček na oříšky ve tvaru vojáka. Každá stránka měla hudební tlačítko, a tak se z knížky ozývala krásná melodie. Dozvěděli jsme se, že celý příběh se ztvárňuje tancem – baletem. Další den jsme si příběh a skladby poslechly z podcastu „Klasika“ pro děti. Podle hudby jsme si představovali, co se zrovna odehrává v příběhu. Ještě bychom si přáli vzít mamku a taťku do divadla a celý příběh vidět na vlastí oči.
Vyrobily jsme si vlastí baletní soubor a několik Louskáčků nám zdobí třídu.


28Dub2023

Již od rána se u nás ve třídy začali scházet čarodějnice a čarodějové. Někdo přišel pěšky a někteří dokonce použili oblíbený dopravní prostředek a přiletěli na koštěti.
Aby čarodějky a čarodějové mohli vyletět na svých košťatech, bylo zapotřebí získat letecký průkaz. Nejdřív jsme se museli naučit ovládat košťata různými cvičebními technikami. Potom nastala velká oslava, tancovali jsme, čarovali, vařili lektvary a mnoho dalšího 😊.
Venku na čarodějné zahradě jsme proletěli čarodějnickou stezku, za kterou jsme dostali diplom a Lipo 😊.


21Dub2023

V dubnu jsme si povídali o naší planetě, učili jsme se, jak o ní pečovat a chránit jí, a tak nás potěšilo, že se na Multifunkčním hřišti se opět konal Den země. Na nic jsme nečekali a vyrazili jsme tam. Hned na začátku nás čekalo zajímavé povídání hasičů, mohli jsme si prohlédnout mnoho zajímavého vybavení a obstáli jsme ve zkoušce ze znalostí důležitých telefonních čísel záchranných složek.
Pak jsme se vydali za zvířátky, mohli si pohladit různá mláďátka, ti statečnější i hada.
Poté jsme se vydali navštívit další stanoviště, zjistili jsme například, jak se čistí voda a jak je důležitá pro náš život.


20Dub2023

Čtvrtek 20. dubna byl pro nás výjimečný. To proto, že jsme mohli zjistit, jak to ve školce vypadá v noci. Paní učitelky pro nás totiž připravily „Noční spaní“. A tak jsme se krátce po odchodu domů zase vrátili, tentokrát vybaveni spacáky, pyžámky, dobrotami od rodičů, a hlavně dobrou náladou.
Večer začal potrácí hrou, kdy každý z nás dostal svůj obrázek a musel k němu najít další 4, nebylo to úplně jednoduché, ale my jsme to skvěle zvládli.
Pak nás čekala výtečná odměna, kolem 19:30h dorazil kurýr a dovezl nám 18 z pizzerie Papa Cipolla v Horních Počernicích – to vám byla dobrota.
Když se pořádně setmělo, čekala nás noční bojovka, všichni jsme se sešli v Šídlech, odkud jsme dle statečnosti vyráželi sami, nebo s kamarádem do tajuplných temných chodeb školky, naštěstí nás cestou potkávala světélka a tak jsme přes třídu Cvrčků, kde si každý mohl vzít odměnu za statečnost a pak do třídy Ještěrek.
Poté už jen vyčistit zoubky, umýt a šup v pyžámku do spacáku. Ale bez pohádky na dobrou noc to není ono, a tak se paní učitelky na chvilku proměnily v trochu popletené pohádkové postavy, a tak se princezna Ježurka v den svých 18 píchla o ježka, zachránil jí statečný princ, který přijel na Delfínovi, poskytnul Ježurce první pomoc a vše nakonec dobře dopadlo 😊.
Noc jsme klidně prospali, ráno nás čekala snídaně plná dobrot a pak už běžný páteční den.


14Bře2023

Dneska jsme navštívili místní knihovnu, kde byl pro nás připravený program s názvem „Za zvířátky do pohádky“. Vyzkoušeli jsme si hravou formou první čtenářské dovednosti. Pomohli nám k tomu obrázky, ale některá písmena už dokážeme přečíst sami. Nakonec jsme si zahráli pexeso s abecedou. Rádi bychom se ještě do knihovny podívali, protože vůbec nebyl čas si ji pořádně prohlídnou celou.


2Bře2023

Ve čtvrtek 2.3. byli navštívit svoje kamarády v 1. třídách ZŠ. To abychom se podívali, co už se ve škole naučili. Viděli jsme jejich třídy, co všechno ve škole potřebují a jak hodné mají paní učitelky. Vše jsme si to prohlédli, vyzkoušeli jsme si jaké to bude být prvňáčkem, zvládli jsme i první úkoly a už se těšíme na září.
Tak ahoj, školo! 


1Bře2023

„Hurá další výlet“. Tentokrát jedeme do velké tělocvičny.

 Na mou duši na psí uši to je obrovitánská místnost. Mají tady velké žíněnky, branky, žebřiny, kruhy, švédské lavičky a spoustu dalších zajímavých věcí, které ani neznáme. Nejdřív proběhat pak protáhnou, posílit všechny svaly v těle a jdeme na to. Na co? Na úplně super skvělou překážkovou dráhu. Ani se nám nechce skončit.


21Úno2023

V těchto dnech jsme si s Ještěrkami povídali o různých profesích, přiřazovali jsme náčiní a nářadí danému řemeslu, vyzkoušeli jsme si jaké to je být například pekařem, švadlenkou, zahradním architektem, prodavačem. Vyprávěli jsme si o práci rodičů a někteří z rodičů nás dokonce přišli navštívit a vyprávěli nám o tom, cože to vlastně v jejich zaměstnání dělají. No, to vám bylo zajímavé, ani jsme nedutali, napjatě jsme poslouchali, prohlíželi jsme si fotografie, videa a měli jsme spoustu důležitých otázek. Však to byla samá zajímavá povolání (policejní potápěč, manažerka, lékař, paní učitelka a jiná). Zkrátka byla to zábava a moc jsme si to užili.
Děkujeme všem rodičům, kteří se do našeho projektu zapojili.


20Úno2023

Měsíc únor je již odpradávna spojený s tradicemi masopustu a průvody masek. A tak jsme se na toto období pečlivě připravovali i my, v Ještěrkách. Společnými silami jsme vyzdobili třídu a chodby. O masopustní veselici se radoval každý, malí i velcí, mladí i staří.
A tak to bylo i v pondělí 20. února u nás v Ještěrkách. Samozřejmě nechyběl tradiční průvod po školce a představení masek, hry, taneční rej a bohaté občerstvení. Opravdu všichni jsme si to moc užili, tancovali jsme a soutěžili a zažili spoustu legrace.
Tímto děkujeme všem rodičům, za výtečné masopustní pohoštění, které pro děti připravili.