Ještěrky

Třída Ještěrky

  • Věk dětí: Třída předškolních dětí
  • Počet dětí: 25
  • Třídní učitelky: Bc. Kamila Marvanová, Mgr. Martina Kubová, Bc. Lucie Krejčí
  • Kontakt: 725 850 662
  • Třídní mail: jesterky.ms@seznam.cz

Co je nového v Ještěrkách?

28Dub2022

Již od rána se u nás ve třídy začali scházet čarodějnice a čarodějové. Někdo přišel pěšky a někteří dokonce použili oblíbený dopravní prostředek a přiletěli na koštěti. Hned ráno jsme si vyrobili svoji podobiznu, která se všem moc povedla. Po takové práci nám vyhládlo, tak jsme posvačili pomazánku z hadích ocásků, tu mají totiž čarodějnice nejraději. A pak už jsme se vrhli na připravenou čarodějnickou zkoušku v podobě několika úkolů. Všichni jsme proletěli dráhu s překážkami na koštěti, poskládali čarodějnické puzzle, našli rozdíly, vytáhli z kotlíku dobrotu, zachránili našeho mazlíčka, a nakonec si vyčarovali vlastní lektvar. Užili jsme si báječné dopoledne a všichni jsme dostali diplom za splnění čarodějnické zkoušky.


24Bře2022

Naše pohádkové putování jsme se rozhodli zakončit pohádkovou přespávačkou ve školce. S dětmi jsme se sešli v podvečer ve školce, dali si dobrůtky, které nám maminky a tatínkové připravili. Pak už jsme se vrhli na první úkol, a to hledání obrázků s čísly a písmeny. Dalo nám to trochu zabrat, ale nakonec jsme to všichni zvládli.  Dostali jsme svítící náramky a zjistili, že nám někdo připravil tajuplnou, noční stezku odvahy po školce. Rozsvítili jsme náramky a postupně vyrazili. Prošli jsme z Ještěrek do Cvrčků, a nakonec do Čmeláků. Všichni jsme to zvládli a odnesli si odměnu, byl to parádní zážitek. Paní učitelky nám před spaním ještě zahrály trochu „popletenou“ pohádku O Sněhurce. Poté jsme si všichni zalezli do spacáků a spokojeně usnuli.


9Bře2022

Koncem února se Ještěrky vydaly na tajuplnou cestu do světa pohádek, kterou jsme si všichni moc užili. No a jak jinak toto putování zakončit, než karnevalem! Ráno do třídy Ještěrek nepřišly děti, ale superhrdinové, víly, princezny, piráti, kovbojové a jiné postavy. Dokonce ani paní učitelky nepřišly – místo nich postavičky vítaly její výsost „královna Kamilka I“. a vyhlášená „čarodějka Lucinka kouzelná“. Hned po ranním kroužku a svačince jsme se vyfotili a zahájili karneval. Ke správnému karnevalu nesměla chybět diskotéka a tanečky.
Jsme rádi, že se nám karneval vydařil a že jsme si ho mohli společně užít ve školce s kamarády 🙂


21Úno2022

Ve pondělí 21.2. byli všichni předškoláci navštívit svoje kamarády v 1. třídách ZŠ. To abychom se podívali, co už se ve škole naučili. Viděli jsme jejich třídy, co všechno ve škole potřebují a jak hodné mají paní učitelky. Vše jsme si to prohlédli, vyzkoušeli jsme si jaké to bude být prvňáčkem, zvládli jsme i první úkoly a už se těšíme na září.
Tak ahoj, školo! 


18Úno2022

I ve třídě Ještěrek jsme si povídali o zimní olympiádě, která právě probíhá v Pekingu. Děti se seznámily s pojmy jako: olympijské kruhy, olympijský oheň, vlajky a co je to hymna. V dalších dnech jsme se seznámili s jednotlivými disciplínami, které do zimních her neodmyslitelně patří.
Zkusili jsme si např.: bruslení, lyžování, biatlon, hokej, curling a mnoho dalších disciplín. Všechny disciplíny jsme také doplnili výrobky jako: výroba brusle, výroba hokejisty.
Děti si sportovní téma moc užily stejně tak jako my, a proto, jsme pro naše „malé“ sportovce připravili také Olympiádu i se závěrečným ceremoniálem, kde každý dostal medaili a diplom za účast.!

Děkujeme sportovcům za fair-play.


24Led2022

A je to tady, zase se vydáváme do velké Prahy. Naše kroky opět míří do Planetária. Tentokrát na nás čeká pokračování příběhu Polaris. Ráno jsme se všichni sešli ve školce, sbalili si svačinku do batůžků, že někdo zapomněla batůžek nevadilo, paní učitelky byly pečlivě připravené a měly zásobu náhradních 😊, hurá, vše se zvládlo a vyrazili jsme na cestu autobusem, vlakem a tramvají. Už jsme všechno znali a tak, nám cestování krásně ubíhalo. Když jsme dorazili k Planetáriu, stihli jsme se dokonce proměnit v kosmonauty a navzájem se s tabletem z našeho třídního projektu vyfotografovat. Pak ještě svačinka a hurá na promítání. A jaké nás tam čekalo překvapení. Žádná jiná školka nedorazila, a tak si představte, že jsme měli celé Planetárium jen pro sebe, to bylo žůžo 😊.

Vesmírné cestování jsme si užili. Dozvěděli jsme se, jak poznat hvězdu od planety, poznali některá souhvězdí, podívali jsme se na měsíc z blízka, a nakonec vyrazili s našimi známými kamarády medvědem Vladimírem a tučňákem Jamesem do vesmíru. Tentokrát jsme se vydali rozluštit záhadu polární záře.

Po pohádce už honem zpátky do školky na výborný obídek. Byl to prima výlet, tak Planetárium zase někdy Ahooooj!


14Led2022

S dětmi jsme si začali povídat o ptáčcích, kteří u nás v zimě zůstávají a neodlétají do teplých krajin. Pracujeme s obrázky, poznáváme, jak se ptáčci jmenují. Počítáme je, určuje méně a více, poznáváme písmena, která jsou ve jménech ptáčků. Skládáme, lepíme a malujeme. V šatně nám vznikají dvě krásná krmítka, která děti ve skupinách vytvořila a vkládáme do nich naše parádní kosáky.

V kroužku si také vyprávíme, jak nejlépe v zimě ptáčkům pomáhat. Můžeme jim nasypat semínka do krmítek apod. A v tom nás napadá, co kdybychom vytvořili pro ptáčky semínkové ozdoby. Děti jsou nadšené, vypadá to na skvělý nápad. Nacházíme recept a dáváme se do toho. Smícháme namočené vločky, semínka, oříšky…No, trochu se nám to lepí na ruce, ale to nám to nevadí 😊. Vybíráme si ozdobu ve formě vykrajovátek a směs si tam namačkáme. Vznikají nám krásné tvary. Hvězdička, srdíčko, ježek, liška atd. Všem dětem se ozdoby moc povedly. A teď už jen nechat uschnout.

Všichni se moc těšíme, až to ptáčkům pověsíme na zahradě na stromy.


21Pro2021

Blíží se konec roku, a tak jsme se s Ještěrkami rozhodli, že půjdeme hledat štěstí. A hádejte, co! Našli jsme ho kousek od školky. Bylo ho plno v kádích, dokonce nám zamávalo ploutvičkou a mrklo na nás. A prý nám všem a našim rodinám přeje hodně zdraví, štěstí a spokojenosti do nového roku.

                                                                       PF 2022


14Pro2021

Již několik dní si povídáme o Vánocích, Ježíškovi, trénujeme na besídku a vyrábíme vánoční dekorace. Děti se moc těší, co jim Ježíšek nadělí domů i do školky. Nadšeně vypráví, co by si přáli.

            A je to tady. Den, kdy se chystáme rodičům zazpívat několik vánočních koled a budeme netrpělivě čekat, jestli to uslyší i Ježíšek a něco nám přinese. Dopoledne to radši ještě na zahradě vyzkoušíme, po obědě se podíváme na vánoční pohádku a po setmění se již chytáme na vystoupení. Během říkanek a písniček nám rodiče zapálí jako překvapení prskavky a rozsvítí se stromeček. Páni, to je nádhera 😊. Po vystoupení se radši zajdeme podívat, jestli pod stromečkem něco není. A ono je. Pro každého ze školky tam nechal Ježíšek balíček lega. To je paráda. Rozloučíme se a jdeme to s rodiči domů poskládat 😊.

            Druhý den nás čeká ještě vánoční oslava ve třídě. Všichni se na to krásně oblékneme a přineseme nějaké dobroty. Dobrůtek se nám sešlo opravdu mnoho, mňam. Děti ráno postupně přichází do třídy a jsou velice netrpělivé. Pustíme si vánoční písničky, kreslíme obrázky a hrajeme si. Snažíme se nakouknout do herny, jestli už tam nejsou nějaké dárky. No, radši tam nakukovat přestaneme, ať ho nevyplašíme, a jdeme ho vyhlížet do šatny z okna. Když se vrátíme, čeká nás překvapení, zjistíme, že nám v herně svítí stromeček. Páni, že by nám tam Ježíšek nechal nějaké dárečky do třídy. Pomalu otvíráme dveře a opravdu, jsou tam dárky. Nacházíme tam několik lego kufříků, auta a letadla, rozšíření k magnetické stavebnici, velké popity, hmatovou hru. Hned všechno rozbalujeme a začínáme si hrát. Vypadá to, že jsme v Ještěrkách byli moc hodní, dostali jsme krásné dárky. A teď se budeme těšit, co nám asi přinese ještě domů 😊. 


10Pro2021

Blíží se nám Vánoce a s tím spojená oslava ve třídě. Co by to ale bylo za oslavu bez nějakých dobrůtek? A proto jsme se s dětmi rozhodli, že si něco dobrého upečeme.

Ráno se sejdeme v každodenním kroužku a povídáme, co nás dnes čeká. Na pečení perníčků se všichni velice těšíme. Po kroužku se trochu proběhneme a vrhneme se na svačinu. Tentokrát se děti neuvěřitelně rychle nasvačí, jen aby už mohly začít. A konečně, rozdělíme se do skupinek a jdeme na to. Nakrájíme si předem připravené těsto a všichni si zkoušíme kousek vyválet. Každý si vykrojí několik kousků a přendá na plech. Máme tu srdíčko, stromeček, dárek, hvězdičku a spousta dalších tvarů. Občas se nějaký tvar při přendávání přetrhne, ale to nám vůbec nevadí. A víte proč? Protože mohu znovu vzít váleček a rozválet kousek dalšího těsta 😊. Jde nám to pěkně od ruky, takže máme brzy zaplněny všechny plechy. Ještě uklidit stoleček a už nám to paní učitelka nese do kuchyně upéct. Po obědě máme hroznou chuť je rovnou sníst, ale vydržíme to a schováme si perníčky do krabice na naši vánoční party. Už se všichni těšíme, až ochutnáme. Mňam…