Svatý Martin v Ještěrkách

K tomuto významnému svátku se pojí mnoho pranostik a zvyků, se kterými jsme si mohli ve školce „pohrát“. Ale úplně nejdřív jsme si přečetli legendu o sv. Martinovi v podobě komiksu. Tak jsme zjistili, proč paní učitelka přinesla do třídy bílého koně na tyči, podkovu, červený plášť, meč, mouku a husu. Během dvou dnů jsme si vyrobili plakát se všemi artefakty spojenými s legendou o sv. Martinovi. Nejvíc nás bavilo zahrát si na opravdové herce a připravit divadelní představení. Nechyběla brána, kudy vojsko s Martinem procházelo do města a kde se setkali se žebrákem, kterého Martin obdaroval pláštěm.  Ten se pak v noci Martinovi zjevil a prozradil mu, že obdaroval Ježíše. Když Martina pak měšťané chtěli za biskupa, utíkal a schoval se do husince, kde ho však svým kejháním husy prozradily. Příběh nakonec k naší radosti dobře skončil 😊. Po tomto báječném divadelním představení jsme se naučili péct Svatomartinské rohlíčky – moc se nám povedli 😊, jsme prostě moc šikovní pekaři.