Čmeláci

• Kontakt: 725 843 683

Co je nového u Čmeláků?

7Úno2024

Jednoho únorového rána jsme se ve třídě Čmaláčků sešli v maskách a parádně jsme si užili celé dopoledne.

Hráli jsme hry, kouzlili jsme, a chybět nesměla samozřejmě ani módní přehlídka kostýmů. Navštívil nás šašek s hastrmankou, kteří nás tou zábavou provázeli, přiletěla raketa se Spidermanem, čarodejnice s černokněžníkem, motýlek, princezna, kočička, myška, asi tři medvědi, opička a nechyběla ani členka Lollipopz týmu a na vše dohlížel samozřejmě pan policista.

Tento den se nám velice líbil, užili jsme si kopu zábavy a odcházeli jsme s plným bříškem od různých dobrůtek.

15Čvn2023

Kterému dítěti by se nelíbilo, strávit den v Mirákulu?

Nejen Čmeláci, ale rovnou celá školka se vydala v červnu na celodenní výlet do Mirákula. Počasí nám naštěstí přálo i letos, proto jsme dopoledne strávili na různých průlezkách, hradech, trampolínkách i na farmě, kde jsme si mohli zkusit podojit kravičku a nebo umýt koníka či ovečku. K obědu byl tradičně řízek s chlebem, který jsme si snědli na trávě pod stromy, a po obědě jsme zašli do vodního světa, kde jsme se mohli ochladit. Do školky jsme se vrátili v 16h a všichni jsme byli moc moc spokojení.

20Dub2023

20.dubna jsme s detmi naplánovali noční přespávání s bojovkou ve školce. Děti dorazily vykoupané a po večeři  po 18h, zahráli jsme si pár her, kolem 19:30h dorazil kurýr a dovezl nám 18 pizz z pizzerie Papa Cipolla v Horních Počernicích. Když se setmělo, vyráželo se na bojovku. Děti byly postupně vypouštěny ze třídy Šídel, zhasnutu školkou plnou světýlek. Šlo se spojovací chodbou, přes třídu Cvrčků, kde si každý našel svůj poklad až do třídy Ještěrek. Poté se děti převlékly do pyžámek, vyčistily si zoubky, připravily si své pelíšky a šlo se do hajan. Ráno nás čekalo občerstvení od rodičů, spousta buchet, koláčů, toastů, ovoce, zeleniny a džusíků. Pak jsme se procházkou vydali na Multifunkční hřiště na Den Země. Cestou zpět do školky jsme se zastavili v lese, postavit domečky skřítkům…

2Bře2023

Ve čtvrtek 2.3. byli všichni předškoláci navštívit svoje kamarády v 1. třídách ZŠ. To abychom se podívali, co už se ve škole naučili. Viděli jsme jejich třídy, co všechno ve škole potřebují a jak hodné mají paní učitelky. Vše jsme si to prohlédli, vyzkoušeli jsme si jaké to bude být prvňáčkem, zvládli jsme i první úkoly a už se těšíme na září.
Tak ahoj, školo!

23Led2023

23.1. jsme ve Čmeláčcích zahájili Zimní Olympijské hry 2023. S dětmi jsme si pustili na interaktivní tabuli videa, kde Češi získali zlaté, stříbrné či bronzové medaile, povídali jsme si o olympijských disciplínách, vytvořili jsme si vlastní pochodeň a vlajku, naučili jsme se barvy olympijských kruhů.  Nakonec jsme si sami 7 disciplín vyzkoušeli. Děti velmi bavily tyto tři dny nabité sportem. Nakonec si každé dítě zkusilo stoupnout za zvuku fanfáry na bednu vítězů, každý získal medaili a sladkou odměnu.

20Lis2022

Dne 20.listopadu do naší třídy přibyla želvička jménem Žofinka. Je to želva čtyřprstá, narozená v ČR cca půl roku stará. Děti byly ze želvičky hodně nadšené. Ihned začaly s péčí o ni, zajímaly se o vše, co se želviček týče a ihned začaly vymýšlet jméno. Ve třídě se vždy na začátku týdne stanoví služba, které bude o želvičku zodpovědná. Bude dbát na dostatek krmení, výměnu vody a čisté terárium. Všem rodičům děkujeme za příspěvek na pořízení želvičky a potřebné vybavení.

31Říj2022

31.10. byla ve třídě Čmeláčků strašidelná párty. Do třídy dorazilo mnoho čarodějů a čarodějek, kostlivců, dýní a zombíků. Vařil se kouzelný lektvar a pro děti bylo připraveno mnoho soutěží a her. Báječní byli i rodiče, kteří připravili pro děti úžasné a chutné halloweenské dobrůtky.

20Říj2022

Dne 20.10. jsme si s dětmi ve třídě upekly báječné jablečné taštičky. Pro naši Barunku maminka připravila speciální bezlepkové těsto, ze kterého každé dítě ochutnalo jablečné koláčky. Přípravu těsta si všechny děti náramně užily a výsledek stál opravdu za to! Mňam

13Zář2022

V úterý k nám do mateřské školy zavítali dobrovolní hasiči. Nebojte se, nehořelo ????. Naopak všechny děti se mohly na chvilku proměnit v opravdové záchranáře!
Páni hasiči nám ukázali hasičské auto, představili nám různé hasičské vybavení a ukázali, jak vypadá celá hasičská výstroj.
Poté už se z každého stal malý hasič, vyzkoušeli jsme si hasit a trefit se proudem vody na cíl, a to vám byla paráda.
Ale to nejlepší nás čekalo nakonec. Počasí nám přálo, a tak jsme si mohli užít radovánky v mýdlové pěně. To jste měli vidět. Z ničeho nic se školka ztratila v obrovském kopci mýdlové pěny a my jsme se v ní mohli prohánět, házet mýdlové obláčky, prostě „bájo“
Byl to opravdu úžasný zážitek, moc děkujeme pánům hasičům a těšíme se zase někdy příště ????