Šídla

• Kontakt: 601 504 633

Co je nového u Šídel?

21Úno2022

Ve pondělí 21.2. byli všichni předškoláci navštívit svoje kamarády v 1. třídách ZŠ. To abychom se podívali, co už se ve škole naučili. Viděli jsme jejich třídy, co všechno ve škole potřebují a jak hodné mají paní učitelky. Vše jsme si to prohlédli, vyzkoušeli jsme si jaké to bude být prvňáčkem, zvládli jsme i první úkoly a už se těšíme na září.
Tak ahoj, školo!

20Pro2021

V pondělí 20.12. 2021 jsme se třída Šídel a Cvrčků s paní učitelkami a kuchařkou Renatkou vydaly na cestu až do centra Prahy. Jely jsme nejdříve autobusem, pak metrem, pak dvakrát výtahem. V tom velkém městě jsme potkaly nazdobenou tramvaj, no svítila odevšad, jenom jsme žasly. V divadle Minaret v Redutě jsme se nejdříve pořádně nadlábly a pak jsme putovaly za Betlémským světlem. Dozvěděly jsme se při krásném představení, jak to bylo doopravdy s narozením Ježíška, zazpívaly si několik koled a ještě jsme se u toho také od ucha k uchu zasmály.

Ale pozor to nebylo vše.  Prošly jsme se po Pěší zóně od Můstku až na Náměstí Republiky, v polovině jsme se zastavily a ukázaly si „Náměstí Václavek“ (rozuměj Václavák) a po té náročné a dlouhé cestě nás čekalo obrovské překvapení. Paní učitelky nás vzaly do „kavárny“, kde byl pro nás přichystaný dortík a džusík. No to byla dobrota. Ale zasloužily jsme si to. Byly jsme všichni opravdu moc hodní. A cestu zpátky jsme strávily ve vlaku a viděly opravdové Pendolíno. No prostě parádní výlet s takovou spoustou zážitků. Už se těšíme na další.

7Pro2021

Máme tu opět roce čertovský den! Tentokrát už k nám do třídy opravdový Čert, Mikuláš ani Anděl nepřišli. Většina dětí se čertů bojí a my nechceme, aby tuto zkušenost zažívaly bez rodičů. Udělaly jsme si tedy čertí besídku společně. Někdo přišel za čerta a dokonce jsme měly i jednoho Mikuláše! Páni =) Čertí den byl věnován velké čertí bojovce. Dostaly jsme soutěžní kartičku a vyrazily jsme plnit úkoly!

1. Úkol byl házení brambory do hrnce z určité vzdálenosti
  2. Úkol byl vstoupit do pekla (projít pekelným tunelem)
  3. Úkol byl vyrobit z modelíny vidle
  4. Úkol byl vybarvit postavičku z rychleschnoucí hmoty
  5. Úkol byl nakreslit hlavu čerta
  6. Úkol byl složit puzzle tlustého a líného čertiska

Když jsme úkol splnili, daly jsme si razítko na soutěžní kartičku. Když jsme vše vyplnily, pošeptaly nám hlavní pekelnice, kde že se to nachází tajná skrýš od opravdového Mikuláše. A představte si, vůbec nebyla u nás ve třídě! Dárečky od Mikuláše našly!

25Lis2021

V jeden sychravý podzimní den jsme vyrazili do lesa, který máme poměrně nedaleko od naší školky. Vzali jsme si s sebou batůžky, pití a vlčí náladu! Proč? Protože jsme se na celé dopoledne proměnili na vlky! My jsme ale nevěděli, že si budeme hrát na vlky, vše jsme měli uhádnout dle indícií a hádanek, které jsme dostali od paní učitelek, při tom jsme trénovali dech, hlasitost a dokonce proběhla logopedická chvilka.

Nejprve jsme si jako vlci vymezili náš vlčí rajón, kdy jsme následovali schovanou trasu mezi stromy. Zkoušeli jsme, jaké to je umět se plížit v listí tak, aby nás kořist neslyšela a při úplňku jsme dokonce vyli na měsíc! Prostě jsme si udělali parádní vlčí dopoledne v lese. Haúúúú

11Lis2021

Ani na svátek svatého Martina jsme nezapomněli! Pustili jsme si loutkové divadlo, které vypravovalo o Martinově životě a celé divadýlko jsme si poté zdramatizovali. Hráli jsme si na Martina, na starce, na krále a na vílu. Další den jsme se pustili do pečení svatomartinských rohlíčků. Šídla, společně s rodiči si přinesli suroviny (děkujeme) a vše si připravili, navážili, uhnětali a následně vyváleli a naplnili. Nakonec si rohlíčky pocukrovali a snědli. Dobrou chuť =)

5Lis2021

V listopadu jsme zvládli oslavit oba dva svátky, jak Halloween, tak dušičky. Dušičky jsme pojali letos trochu jinak. Ve školce jsme si povídali o této tradici a vyrobili jsme si vlastní svícny z přírodnin. Jednoho dne jsme se vypravili na hřbitov, který máme ke školce nejblíže. Tam jsme uložili právě vyrobené svícny a zapálili jsme svíčky. Prošli jsme si také celý hřbitov, kde jsme si prohlédli upravené a některé velmi krásně vyzdobené hrobečky, rozsvícené svíčky. Řekli jsme si, jak se na takovém místě chováme a proč. Celá akce se nám moc líbila =)

2Lis2021

V Šídlech se slaví Halloween vždy. Máme rádi kostýmy, hry a Halloweenskou atmosféru. Ani letos tomu nebylo jinak. Všechna naše šídla přišli přišla v kostýmech. Někdo za čaroděje, jiný za pavoučí tvory a další zase za kostlivce, každý si našel svůj originální převlek. Šli jsme na koledu do kuchyně, hráli jsme strašidelné divadlo a hráli jsme krvavé koleno.

30Říj2021

Máme tu další narozeninový den, tentokrát slaví všechny děti, které měly narozeniny v měsíci říjen. I dnes to byla velkolepá oslava narozenin. Nejen oslavenci přinesli mnoho občerstvení a tak to u nás v jednu chvíli vypadalo jako v občerstvovacím bufetu =) Všichni jsme si dnešní den užili a oslavencům přejeme VŠECHNO NEJLEPŠÍ!

13Říj2021

Nebojte se, nikomu se nic nestalo =) to jen do školky přijeli zdravotníci s opravdickou sanitkou! Naučili jsme se, jak si přivolat pomoc a jak se máme chovat při úrazech a v nebezpečných situacích., které na nás číhají. Paní učitelka (jenom jako) resuscitovala naší kamarádku ze Šídel a také jsme si hráli na paní doktorky, pány doktory, zdravotní sestřičky, pacienty, učili jsme se zavazovat nohy, ruce nebo hlavy. A na závěr jsme navštívili sanitku, kde jsme se mohli nechat připoutat a naložit dovnitř. Také jsme dostali diplomy.

30Zář2021

Od minulého roku jsme si všichni zvykli slavit každý měsíc narozeninový den, a největší párty přichází hned po prázdninách, jelikož společně slaví všechny děti, které mají narozeniny v červenci, srpnu a září. Tentokrát nám oslava vyšla na konec září a byla opravdu velkolepá. Všem našim oslavencům přejeme VŠECHNO NEJLEPŠÍ K NAROZENINÁM!