Šídla

• Omluvný e-mail: omluvy.sidla@seznam.cz

Co je nového u Šídel?

27Kvě2021

Od září ve třídě Šídel pořádáme na konci každého měsíce narozeninovou oslavu pro děti, které tem měsíc měly narozeniny. Bohužel, školka byla několik měsíců v omezeném provozu a nebylo tedy možné oslavu uspořádat. Počkali jsme si tedy na konec května, kdy oslavily své narozeniny všechny děti narozené v měsících únoru, březnu, dubnu a květnu. Oslava se nesla v duchu Harryho Pottera a čas a kouzel. Děti přišly v kostýmech a společně s rodiči přinesli občerstvení, za což všem rodičům moc děkujeme. A Bradavický mejdan mohl začít! Rozřazení dětí moudrým kloboukem do jednotlivých kolejí, divadelní překvapení z dílny Danči, Verči a Renči, výroba ponožky pro skřítka Dobbyho, ale nesmělo chybět ani patronovo zaklínadlo nebo odzbrojovací (postřehové =) kouzlo! Nakonec velká hodovačka, hudební párty a popřání našim oslavencům. Vskutku parádní den, který jsme si všichni užili!

18Kvě2021

I když to ráno vypadalo poněkud pošmourně a při svačině nám trochu zapršelo, nakonec se počasí vydařilo na jedničku – konečně! Hned po svačině jsme vyrazili na průzkum okolí, tentokrát k vysílači za Sibřinskou školku. Cesta uběhla rychle. Pozdravili jsme kamarády ve školce na kopci a dobrodrůžo mohlo začít. Orientace v terénu byla jen na nás, prý si máme hlídat vysílač a držet se pohromadě – to zvládneme na jedničku, a taky že jo =) objevili jsme tajné cestičky, kopce a sjezdové tratě pro kola. Ve druhé části výletu jsme zůstali uprostřed lesíka, a protože máme téma objevování, vzali jsme s sebou pily, které normálně máme v dílně, a vyzkoušeli jsme si, jak uříznout větev (spadlou, žádným stromům nebylo ublíženo) nebo jak si připravit jednoduchý táborák (jaj, o buřty jsme rodičům neřekli, nevadí =D) a především jsme prozkoumali místní faunu a flóru. Několik zajímavých broučích exemplářů jsme pochytali do skleničky a cestou pozorovali co dělají a jak se chovají. Nakonec jsme je ze skleničky samozřejmě vypustili =) Po cestě nechybělo ani pozorování včelích dělnic, které měly nožičky plné pilu a nakonec jsme zavítali na hřbitov. A dost bylo dobrodružství, mažeme do školky na dobrý oběd!

6Pro2020

Blíží se Vánoce. Všichni se na ně moc těšíme =) Jenže během čekání na Ježíška k nám do školky na začátku prosince vždy zabrousí svatá trojice – Čert, Mikuláš a Anděl. Některé děti se rohatého bojí, a tak to v Šídlech každý rok bereme trochu s humorem. A jak to tedy bylo tento rok? Celý týden jsme si udělali opravdu čertovský! Chodili jsme do školky v kostýmech převlečení za čerty, hráli jsme čertí hry! Házeli brambory do hrnce, pořádali soutěž o nejopelichanějšího čerta, nebo jsme si dali společnou honičku za čertím ocáskem. Nechybělo čertovské divadlo a na závěr, v pátek, nás přišel navštívit opravdový čert! A nechyběl samozřejmě ani Mikuláš a andílek =) V Šídlech nemáme nikoho, koho by si čert chtěl odnést, protože všechny děti jsou přeci tak na půl andílci a na půl čertíci, a tak by bylo divné, kdyby nezlobily. A víte co? Nakonec jsme si všichni domů odnesli nějakou nadílku! Paní! Alespoň je v Šídlech legrace! Tak ahoj čerte, zase za rok!