Cvrčci

• Kontakt: 281 012 811

Co je nového u Cvrčků?

20Pro2021

V pondělí 20.12. 2021 jsme se třída Šídel a Cvrčků s paní učitelkami a kuchařkou Renatkou vydaly na cestu až do centra Prahy. Jely jsme nejdříve autobusem, pak metrem, pak dvakrát výtahem. V tom velkém městě jsme potkaly nazdobenou tramvaj, no svítila odevšad, jenom jsme žasly. V divadle Minaret v Redutě jsme se nejdříve pořádně nadlábly a pak jsme putovaly za Betlémským světlem. Dozvěděly jsme se při krásném představení, jak to bylo doopravdy s narozením Ježíška, zazpívaly si několik koled a ještě jsme se u toho také od ucha k uchu zasmály.

Ale pozor to nebylo vše.  Prošly jsme se po Pěší zóně od Můstku až na Náměstí Republiky, v polovině jsme se zastavily a ukázaly si „Náměstí Václavek“ (rozuměj Václavák) a po té náročné a dlouhé cestě nás čekalo obrovské překvapení. Paní učitelky nás vzaly do „kavárny“, kde byl pro nás přichystaný dortík a džusík. No to byla dobrota. Ale zasloužily jsme si to. Byly jsme všichni opravdu moc hodní. A cestu zpátky jsme strávily ve vlaku a viděly opravdové Pendolíno. No prostě parádní výlet s takovou spoustou zážitků. Už se těšíme na další.

21Kvě2021

Už přes týden si ve třídě povídáme o dopravních prostředcích, dopravních značkách a bezpečnosti na silnici. Paní učitelky nám za odměnu, jak se snažíme, slíbily výlet na nádraží v Klánovicích podívat se na pořádné Pendolíno. Nemohly jsme dospat, jak jsme se těšily. Ve školce se hurá nasvačit, abychom měly sílu a vyrazily jsme na autobus směr nádraží. Už jenom samotné nasazování roušek a respirátorů do autobusu bylo velké dobrodružství a když jsme v Klánovicích vystoupily, tak se podržte, co se nestalo. Hned po chvilce projelo opravdové Pendolíno. Až jsme samou rychlostí a radostí všichni nadskočily. A pořád jezdila jedna mašina za druhou: City Elefanti, rychlíky ČD, Railjet, Regiojet a taky spousta nákladních vlaků, no prostě úžasné dobrodrůžo. A pak jsme si s těmi vláčky daly i závody, pohrály si v lese….. To byl tak báječný výlet!