Za apoštoly na Staroměstskou radnici, aneb Ještěrky a Legendy Staré Prahy

Hurá a je tu další výlet! Je 17. ledna 7:30 a my vyrážíme autobusem, vlakem a také trochu pěšky na Staroměstské náměstí. Procházíme pod Prašnou bránou a hnedle se ocitáme v Celetné ulici. Prý tam ve středověku bydleli hlavně pekaři a pekli tam mimo jiné také pletené housky, kterým se říkalo calety. Prohlíželi jsme si okolní domy a na jednom z domů jsme objevili malbu sv. Václava. Na naší svačince jsme si pochutnávali přímo před Staroměstskou radnicí, tam jsme se také seznámili s báječnou průvodkyní Jiřnkou. Připravila pro nás interaktivní prohlídku starodávných prostor radnice. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informacích a také pověst o vzniku orloje. Z blízka jsme si prohlídli apoštoly, kapli, erby cechů, starodávné místnosti. Nejvíce nás zajímalo středověké vězení a podzemní prostory. V každé místnosti jsme plnili úkoly v pracovní brožuře. Čas strávený s Jiřinkou nám utekl jako voda. Takže kalupem jsme pospíchali na vlak a to už jsme se začali těšit na obídek a maminky. To jsme si užili opět báječný den.