Mikuláš v Ještěrkách

 Toho rána nás trošku šimralo u pupíčku, znamenalo to, že trošičku máme strach z dnešní návštěvy. Hned po svačině se z chodby začal ozývat zvláštní rachot a ve dveřích se objevil vysoký Mikuláš, za ním nádherný anděl a družinu uzavíral umouněný čert. Přivítali jsme Mikuláše písničkou Pásli ovce Valaši a přidali jsme ještě naší oblíbenou básničku Brouček. A protože nás Mikuláš moc chválil, hned jsme se čertíka přestali bát. Nakonec jsme od Mikuláše dostali plnou tašku zdravých i nezdravých dobrůtek.

Hned druhý den jsme si udělali čertí školku. Třída byla plná malých čertíku, ale nechyběly také andělé a sem tam nějaká pohádková bytost. Protože jsme byli líní čertíci zacvičili jsme si na židličkách, taktéž fotbal i basketbal jsme hráli ze židliček. Ale naučit se, jak nosit hříšníka do peklíčka? Na to už jsme museli ze židliček, popadnout pytel s hříšníkem a šup přeskočit, podlézt a prolézt překážky.  Dalším důležitým úkolem bylo vybírání blech z kožichu. Jako správní čertíci jsme se naučili karetní hry, kostky a čertí člobrdlo. A protože jsme vše zvládli na čertí výbornou zasloužili jsme si všichni čerti vysvědčení. Domů jsme odcházeli ušmudlaní od pekelných uhlíků a plný nových zážitků.