Ještěrky poznávají ovoce

Donesli jsme si z domova spoustu různého ovoce, většinu jsme již znali, ale některé pro nás bylo ještě neznámé. Dokonce jsme napočítali, že druhů doneseného ovoce je více, než nás Ještěrek ve třídě 😊Od začátku týdne jsme si o ovoci povídali a už jsme se nemohli dočkat až ho ochutnáme. Ve středu už od rána jsme ovoce čistili, krájeli a třídili podle druhu na talíře. Ještě před svačinou jsme se pustili do přípravy ovocných špízů. Protože jsme ale šikovné Ještěrky, nebylo rozdělování jednotlivých druhů ovoce jen tak. Každá miska s ovocem u sebe měla své číslo, a tak jsme si vždy mohli nandat jen daný počet kousků, které jsme pak napichovali na špejle, abychom si mohli co nejdříve pochutnat. Ze zbylého ovoce jsme si pak ještě připravili ovocný salát. Byla to mňamka 😊. A my moc děkujeme našim rodičům, že pro nás donesli tolik úžasného a zajímavého ovoce.