Ještěrky na další výpravě do Planetária

A je to tady, zase se vydáváme do velké Prahy. Naše kroky opět míří do Planetária. Tentokrát na nás čeká pokračování příběhu Polaris. Ráno jsme se všichni sešli ve školce, sbalili si svačinku do batůžků, že někdo zapomněla batůžek nevadilo, paní učitelky byly pečlivě připravené a měly zásobu náhradních ????, hurá, vše se zvládlo a vyrazili jsme na cestu autobusem, vlakem a tramvají. Už jsme všechno znali a tak, nám cestování krásně ubíhalo. Když jsme dorazili k Planetáriu, stihli jsme se dokonce proměnit v kosmonauty a navzájem se s tabletem z našeho třídního projektu vyfotografovat. Pak ještě svačinka a hurá na promítání. A jaké nás tam čekalo překvapení. Žádná jiná školka nedorazila, a tak si představte, že jsme měli celé Planetárium jen pro sebe, to bylo žůžo ????.

Vesmírné cestování jsme si užili. Dozvěděli jsme se, jak poznat hvězdu od planety, poznali některá souhvězdí, podívali jsme se na měsíc z blízka, a nakonec vyrazili s našimi známými kamarády medvědem Vladimírem a tučňákem Jamesem do vesmíru. Tentokrát jsme se vydali rozluštit záhadu polární záře.

Po pohádce už honem zpátky do školky na výborný obídek. Byl to prima výlet, tak Planetárium zase někdy Ahooooj!