Hudební okénko v Ještěrkách

Už víme, jak zní tón, z tónů složíme melodii, z melodie si můžeme zazpívat písničku a na písničku rádi tancujeme. Poznáme notu a notovou osnovu, umíme napsat houslový klíč. Také rozeznáme některé hudební nástroje a dokážeme zahrát rytmus na netradiční předměty.

Ale aby byla hudba v knížce? Paní učitelka nám ukázala knížku s názvem Louskáček – krásný vánoční příběh o holčičce, která dostala louskáček na oříšky ve tvaru vojáka. Každá stránka měla hudební tlačítko, a tak se z knížky ozývala krásná melodie. Dozvěděli jsme se, že celý příběh se ztvárňuje tancem – baletem. Další den jsme si příběh a skladby poslechly z podcastu „Klasika“ pro děti. Podle hudby jsme si představovali, co se zrovna odehrává v příběhu. Ještě bychom si přáli vzít mamku a taťku do divadla a celý příběh vidět na vlastí oči.
Vyrobily jsme si vlastí baletní soubor a několik Louskáčků nám zdobí třídu.