ŠVP 2019, Ještěrky a Cvrčci

Školka v přírodě 2019, Penzion Lenoch, Třída Ještěrek a Cvrčků


Pátek, 31.5.2019

Krásné ráno z Krkonoš, tak jste se dočkali, už se Vám vracíme. Všichni máme úžasnou náladu, neboť jsme za svitu hvězdiček zachránili Bertu. Můžete se těšit, vrací se s námi domů. Za chvíli se budeme chystat do autobusu a dle plánu bychom měli dorazit ke školce. Tak ahooooj

Tak jsme v pořádku doma. Přejeme všem rodičům a dětem krásný víkend a těšíme se v pondělí.

Čtvrtek, 30.5.2019

Krásné slunečné ráno z Lenocha, Krakonoš se rozhodl rozloučit se s námi krásným počasím. To bylo usměvavé vstávání. Dnes jsme se všichni obzvláště těšili na snídani, však už se nám čas chýlí ke konci. A jak jinak, zas jsme si výborně pochutnali. Představte si, že již při cestě na snídani jsme našli další zprávu od Jonáše. Jaké ale bylo naše překvapení, když se nás Jonáš zeptal na to, jak jsme si užili noční bojovku? Bojovku, co……? A prý si ji můžeme zopáknout, máme se s Krakonošovým měsíčním světélkem vydat na záchranu Berty. A prý, že jsme tak úžasní hledači, čeká nás dobrodružná cesta za pokladem, ovšem nejdříve musíme splnit devět nelehkých úkolů. Tak hurá na to!!

Krásný podvečer z Lenocha, tak máme za sebou výpravu za pokladem. Byla plná nelehkých úkolů. Ale my jsme si se vším krásně poradili a odměnou nám bylo nalezení kouzelného košíčkového stromu s bonbonky, zlaté valouny a nakonec i poklad. V závěru našeho putování na nás čekal krásný obrázek naší Berty. Teď už máme opravdu jasno. Berta je sova pálená. Ale protože sova je noční pták, musíme se pro ní potichoučku vydat za svitu měsíčku.
Po výborném obídku za odměnu (ovocné knedlíky s vanilkovým přelivem, šlehačkou a kakaem), jsme si užili radovánky při zkoumání nalezeného pokladu. Když jsme si užili pokladu, vydali jsme se ven, kde na nás čekal oslavenec Vojtíšek a každému dal výbornou zmrzlinku. Společně jsme si pak užívali sluníčka jak jsme chtěli, někdo v lesíku, jiný s bublifukem nebo sportováním na hřišti. Pak už přišel čas večeře, posledních pohledů a šup odpočinout do pelíšku, za svitu měsíčku musíme přeci zachránit Bertu. Tak nám držte doma všechny palce co máte, ať se nám to podaří a těšte se na nás – Už zíííítra. Zatím ahooj.

Středa, 29.5.2019

Krásné ráno z Lenocha, dnes si s námi sice hraje sluníčko na schovávanou, ale to nám nevadí. I tak jsme opustili naše vyhřáté pelíšky a vydali se vstříc novému dobrodružství. Den začal jak jinak, než úžasnou snídaní. Když jsme si naplnili dosyta bříška, zjistili jsme, že stále nemáme zprávu od Jonáše. Ale naštěstí se nám ji za chvilku podařilo nalézt. A tak díky tomu víme, že se dnes máme vydat dolu do údolí a mít oči dokořán, to abychom prý našli další indície. Bertě jsme prý již blízko na stopě. Tak nám držte palce.

Krásný večer z Lenocha,
dnes jsme rozhodně žádní lenoši nebyli, ba naopak. Dopoledne jsme se vydali na výpravu do Rokytnice, užili jsme si prima zábavu na hřišti a jezdícím laně, vyšplhali se zpátky k chaloupce, kde na nás čekala odměna přímo od Krakonoše. Chvíli na to jsme nalezli další zprávu, že Jonáš potřebuje naši pomoc se zvířátky. Posilnili jsme se tedy výborným obídkem, chvilku si pohráli a vyrazili na zvířátkový orientační běh. Musíme se pochválit, šlo nám to opravdu mooc dobře. Nejrychlejší z nás to zvládl už za osm minut, to koukáte, co? Jen jsme se odběhli do chaloupky napít a ven nás zavolalo známé „ko ko ko dák“, a tak jsme hned vyrazili na sběr vajíček a že jich teď ale bylo! To bylo pak radosti při jejich vybalování. A protože na nás byla slepička tak hodná, rozhodli jsme se jí za odměnu postavit krásné domečky.

Večer nás čekalo vyhlášení vítězů v orientačním běhu, udílení cen a večeře za odměnu (ještě teď se olizujeme za ušima – kašička, rybí prsty a okurkový salát). Po večeři jsme si vychutnali pohledy, poslechli pohádku, zazpívali pár písniček a pak už jen hup do postýlek, nabrat sílu na zítra. Však už máme jen jeden den na záchranu Berty. Tak dobrou noc a zítra zase ahoooj.

Úterý, 28.5.2019

Krásné úterní ráno z Rokytnice,
také jste se vzbudili do oblohy bez mráčků, tak jako my?
My právě pomalu protahujeme ručky a nožky a chystáme se na naši úžasnou snídani. Tak si nechte chutnat s námi.

Pěkný večer z Lenocha,
tak nám zase utekl další den. I ten dnešní byl plný zajímavých zážitků. Tak jako každý den, i dnes na nás hned po ránu čekala nová zpráva od skřítků. Ti nás moc pochválili za včerejší výkony v orientačním běhu a prozradili nám, kde na nás bude čekat další indicie. Ale protože už nás asi znají, nebylo to jen tak. Opět byla zpráva v tajné řeči, a tak jsme se pustili do hledání teček a okýnek, které nám prozradily správná písmenka k doplnění indície. A protože jsme to znovu s přehledem zvládli, víme, že Jonáš umí skákat a pochutná si i na mrkvičce. Máme jasno, Jonáš je určitě zajíc.
Po výborném obídku jsme se vypravili prozkoumat pašeráckou skrýš, no a protože umíme chodit jako myšky, našli jsme tam jejich sladký kontraband, mňam. Skřítci nám také připomněli, že je Jonáš v lese sám již mnoho dní a tak si máme pospíšit s jeho záchranou. Poradili nám, abychom se po něm potichoučku vyšli podívat za svitu hvězdiček. Naše noční dobrodružství je ovšem momentálně ohroženo bouřkovým mrakem. Tak nám držte palce!

Pondělí, 27.5.2019

Pěkné ráno z Rokytnice,
dnes jsme se opět vyspali do krásného slunečného dne a po dobré snídani a chvilce hraní nás čeká výprava do města. Naši kamarádi nás totiž v nové zprávě, kterou jsme opět nalezli hned po ránu, posílají na pátrací výpravu po stopách Jonášových kamarádů. Možná nás bude čekat i sladká, studená odměna.

Pěkný večer z Rokytnice,
máme za sebou další perný den. Dopoledne jsme se vydali za teplem do údolí a ochladili jsme se tam výborným nanukem.
Při zpáteční cestě, jsme měli zastávku nad potůčkem, kde jsme včera připravovali pití pro Jonáše a zjistili jsme, že se v noci určitě přišel napít.
Po dobrém obídku (výborné šunkofleky) a krátkém pohrání na nás čekal hvězdicový orientační běh. To abychom splnili úkol od skřítků a našli osm Jonášových zvířecích kamarádů. No a protože máme s sebou jen samé šikovné děti, perfektně jsme to zvládli.
A možná i proto nám nad hlavou proletěla znovu kouzelná sle pička a rozházela pro všechny děti jedno velké a dvě malá vajíčka. Děti byly nadšené z nalezených pokladů. Jako sladká tečka na závěr dne byla návštěva pošťáka a tak teď děti sladce spinkají s krásnými pozdravy z domova.

Neděle, 26.5.2019

Krásný nedělní pozdrav z Lenocha,
dnes jsme se probudili do slunečného dne. Všichni jsme si pochutnali na báječné snídani a pak jsme se pustili do tipování (kreslili jsme obrázek), kdo je to Jonáš. A máme jasno, Jonáš je určitě JEŽEK! Před odchodem ven jsme objevili další zprávu od našich kamarádů skřítků. Ti nám poděkovali za krásné vylepšení domečků a za odměnu nám připravili další indície. Jenže aby to nebylo jen tak, musíme si je prý nejdříve najít a ještě k tomu všemu rozluštit. Zpráva je totiž zakódovaná v tajné skřtčí řeči.

Pěkný večer z Rokytnice,
Jelikož máme s sebou samé šikovné děti, nebyl problém rozluštit tajnou skřítčí řeč a tak už víme, že Jonáš nejí maso. Trošku nám to zamotalo hlavu, ježek to nebude.V závěru dne jsme zvládli splnit i poslední úkol a připravili jsme Jonášovi dostatek pití, snad ho tím přilákáme blíž. Teď už všechny děti spokojeně spinkají a nabírají sílu na zítřejší den

Sobota, 25.5.2019

Dobré sobotní ráno z Rokytnice
Máme za sebou první noc, všechny děti se vyspinkaly do krásného slunečného dne a představte si, že jsme hned našli první zprávu od lesních skřítků.
Pak na nás čekala výborná snídaně (viz. foto) a po chvilce odpočinku se už těšíme na výpravu za pátráním po Jonášovi. Tak nám držte palce.

Hezký večer z Rokytnice,
dnes máme za sebou den plný zážitků. Po snídani jsme se vydali získat vysokohorskou prémii, což se nám všem podařilo. Cestou nás opět potají doprovázeli naši pomocníčci skřítci a tak jsme objevili nové části foto indícií. Zatím ale stále netušíme, kdo by Jonáš mohl být a kde ho hledat. Po výborném obídku (oblíbené špagety) a krátkém odpočinku v herně jsme se opět vydali ven, kde na nás čekal hledací obrázkový úkol a představte si, že nám nad hlavou přeletěla oblíbená kouzelná slepička s bonbónovými vajíčky. Po svačince jsme se vydali dokončit rozestavené domečky pro naše skřítky, což se nám opravdu velmi zdařilo. No a před večeří jsme se pořádně vyřádili v tanečním reji. Po večeři k nám dorazila pošta z domova, všechny děti moc potěšily krásné zprávy. Po koupání náš čekala další krásná pohádka a teď už všichni spinkáme v postýlkách a nabíráme sílu na zítřejší dobrodružství

Pátek, 24.5.2019

Milí rodičové,
dorazili jsme v pořádku, k obídku na nás čekala zelňačka jako od maminky, bramborová kaše se šunkou jako od Vlastičky s Renatkou a k tomu výborný salátek. Teď už se připravujeme a těšíme na prozkoumání okolí.

Krásný večer z Lenochu. Tak se jmenuje náš nový domov, ale lenoši v něm rozhodně nebydlí. Po obídku jsme se vydali na krátký průzkum okolí a hned za domečkem jsme objevili krásný potůček. A tak nás hned napadlo, jestli Jonáš nebude třeba bobr. Pustili jsme se tedy do stavby hrází, abychom ho přilákali. Později odpoledne jsme prozkoumali i nedaleký les, kde jsme postavili domečky pro lesní skřítky. Po výborné večeři (rajská omáčka s knedlíkem a těstovinou) jsme si pohráli, vykoupali a po pohádce hurá do postýlek.
Posíláme pusu domů.