Zprávy ze ŠVP

Pátek 3.6. 2022

Krásné páteční ráno z Lenocha,

Je to tu, jedeme domů! Sice jsme si to tu báječně užili, ale přeci jen jste nám chyběli ????.
Za chvilku (cca 9:30) nasedneme do autobusu a vyrazíme domů. Cestou Vám dáme vědět (na nástěnku NašíMŠ), kdy nás můžete čekat u školky.

Ps:
Chceme touto cestou poděkovat všem 34 báječným dětem, které s námi byly týden na ŠVP. Opravdu jsme si to tu díky nim moc užily!!!!
????????????

Paní učitelky

Kamilka, Lucka, Danuška, Terezka a Jaruška

Čtvrtek 2.6. 2022

Dobré ráno z Lenocha,

To je Vám paráda, vyspinkat se do sluníčkového dne! To se nám hned lépe vylézalo z pelíšků. Po ránu tu opět poletovala naše sojka. Nechala nám tu prý poslední indicie a my už máme skoro jasno! ????
Dnes se máme prý vypravit za posledním osvěžujícím překvapením do našeho známého města, to jsme napnutí, co pro nás naše kamarádka ještě přichystala.

Tak se mějte pěkně!

Krásný, poslední večer z Krkonoš,

Tak jsme to dokázali, ale popořadě.
Dopoledne jsme se na radu sojky vypravili do města. Byli jsme napnutí, co myslela tím osvěžením, no sprcha to naštěstí nebyla ????, naopak jsme si pochutnali na výborné zmrzlině, mňam.
Posilněni jahodovou dobrotou jsme se vydali zpět k chalupě. Tam jsme si užívali pohodu na hřišti s diskotékou.
Po obídku a chvilce odpočinku jsme se vypravili naposled zkontrolovat skřítčí domečky a začalo se dít něco zvláštního, postupně a nenápadně nám začali mizet kamarádi. Ale nebojte dobře to dopadlo! To se totiž všichni vydali pátrat po Čendovi a hádejte co? Povedlo se, zachránili jsme ho a těšte se, přijede s námi domů (můžeme vás uklidnit, seno neshánějte, naštěstí je plyšový ????).
Večer už nás čekalo jen udílení medailí a diplomů, hodnotných cen a ovací ????. Bylo to moc fajn a vážně jsme si to tu užili!

Teď už odpočíváme v postýlkách a moc se na Vás zítra těšíme.

Středa 1.6. 2022

Dobré ráno z Krkonoš,

Dnes po ránu s námi sice sluníčko hraje trošku hru na schovávanou, ale díky teplu, kterým nás pošimralo na nosánku víme, že se jistě brzy ukáže. I sluníčko s námi chce oslavit náš dnešní svátek!
Stejně jako naše kamarádky sojka. Dnes po ránu nám znovu přinesla zprávu a moc nás pochválila za to, jak chytré máme hlavičky. Vidí, jak se blížíme k poznání toho, kdo je Čenda a jeho záchraně. A proto nám dnes prý ještě více pomůže.
Abychom se při pátrání neztratili, naučí nás orientovat se v mapě a připravila pro nás dopolední orientační závod, jupí, to bude paráda ????.

Tak zatím ahoooj!

Dobrý večer z Lenocha,

Ten dnešní den byl plný zážitků, to si ani nedovedete představit, co vše se nám přihodilo. No tak od začátku.
Ráno jsme, jak nám psala sojka, opravdu venku okolo chalupy našli mapu, a různá stanoviště s kleštičkami. Jelikož jsme „machři“ během chviličky jsme vše pochopili a pak už nastal rej, statečně a rychle jsme běhali od jednoho stanoviště ke druhému a za chvilku bylo hotovo. Ve zkoušce jsme obstáli a můžeme se bez obav vydat hledat Čendu. My se fakt neztratíme!
Pak jsme si užívali trochu pohodičky na sluníčku u chalupy, hráli basket, fotbálek, váleli sudy a bylo nám blaze ????.
Po výborném obídku se nám trošku pokazilo počasí, ale to nám nevadilo. Užili jsme si parádní diskošku a paní učitelky nám připravily bezva soutěžní odpoledne. Procestovali jsme skoro celý svět a plnili různé úkoly. Během našeho zápolení k nám doletěla naše sojka s několika indiciemi a zprávami. Díky nim už víme, že Čenda nejí maso, několik nových dílků fotek nás vede k přesvědčení, že Čenda by mohl být koník, nebo koloušek.
Ale ta nejdůležitější šifra přišla na závěr – Sojka nám popřála k dnešnímu svátku a jako dárek pro nás připravila zmrzlinový pohár, to vám byl opravdový labužnický zážitek.
Po zmrzlince se nám znovu ukázalo sluníčko, toho jsme hned využili a vyrazili na procházku. Cestou s námi lítala kouzelná slepička a byla opravdu pilná, byly to doslova „koko žně“ ????
Pak už přišla večeře a po ní se stalo něco neskutečného. Představte si, na postýlkách jsme našli KOKO POKLAD, opravdická zlatá vajíčka, jsme boháči, hurá!!!!!

Byl to den plný zážitků a vážně jsme si ho užili, teď nabíráme síly, zítra nás čeká záchranná výprava, musíme přeci najít ztraceného Čendu!

Dobrou noc

Úterý 31.5. 2022

Krásné ráno z Krkonoš,

Tak tu máme další den, to to utíká a Čenda stále nikde….
I dnes k nám po ránu zaletěla naše kamarádka sojka. Prý je třeba si procvičit naše hlavičky, a proto pro nás připravila nějaký úkol. Ale nebude to tak snadné, nejdřív si ho musíme někde najít, máme mít oči na stopkách!
Snad k nám dnes bude počasí přívětivější, musíme totiž prozkoumat tajemnou cestu pašeráků.

Tak nám držte palce
Posíláme pusu

Dobrý večer z Lenocha,

Dnešek jsme si vážně užili ????, konečně nás sluníčko provázelo celým dnem, a to se nám moc líbilo. Dopoledne jsme dle informace od sojky vyrazili hledat slíbený úkol. Sojka ho pro nás nachystala v našem „Koko lese“, čekalo na nás celkem 15 obrázků, které jsme museli najít a zapamatovat si je. A pak je zkusit po paměti všechny nakreslit. Musíme se pochlubit, byli jsme opravdu šikovní, to musela sojka koukat!
Pak jsme si ještě pohráli na hřišti pod chalupou fotbálek, házeli jsme kroužky na cíl, skákali panáka, hráli hry s padákem.
Po výborném obídku (luxusní gulášek s knedlíkem) a chvilce odpočinku jsme vyrazili na průzkumnou výpravu s pašeráky, a to by nebyla naše sojka, aby pro nás opět něco nepřipravila! Představte si, čekala na nás cesta za pokladem pašeráků. Ani jsme si nevšimli, jak se rovina naklání nahoru a skoro jsme vyběhli k cíli. Cestou jsme splnili na 10 stanovištích různé úkoly (to byla brnkačka) a nakonec na nás čekal opravdický poklad ????
Pak už jsme se vraceli zpět do chaloupky a cestou nás už faaakt bolely podrážky, a dokonce i nohy v kapsách ????. Ale stejně to byl moc prima den!

Teď už spokojeně chrupem v postýlkách a těšíme se na zítra (utíká to, za chvilku nás máte doma ????)

Tak dobrou noc!

Pondělí 30.5. 2022

Dobré ráno z Lenocha,

Po vydatném odpočinku a ranním protažení, jsme zas objevili pozdrav od naší kamarádky sojky. Krakonoš prý plánuje úklid v dešťovém království, a tak dnes máme sledovat dobře oblohu. Sojka nám každému přinesla tričko a aby nás v lesích lépe viděla, máme si ho nazdobit, to se moc těšíme.
Nesmíme ale přestat hledat ztraceného Čendu, proto se máme tentokrát vypravit směrem ke Krakonošově kapličce a porozhlédnout se i tam.

Tak zatím ahoj ????

Dobrý večer z Krkonoš,

Krakonoš vzal úklid dešťového království od podlahy, poslal nám liják, kroupy i bouřky ????. Dnes jsme doslova tančili mezi kapkami deště ????, ale i tak jsme toho zvládli spoustu. Rozdělili jsme se do dvou skupin, to abychom zvládli hledat Čendu na více místech. Ti menší z nás se vydali do lesů nedaleko chaloupky a cestou objevili nová místa, kde je navštívila i kouzelná slepička????. A ti starší se vydali kousek dál a představte si, že cestou objevili místní pašeráckou stezku, to bylo překvapení. Určitě jí budeme muset prozkoumat.
No a ani v deštivých chvílích jsme nezaháleli, dle rady sojky jsme dokončili svá trička, vyluštili tajnou zprávu a zjistili tak, že Čenda umí rychle běhat, a tak jsme trochu rozšířili nápady, kdo by to ten Čenda mohl být… (Veverka, divoké prase, vlk, mravenec, žába, ježek, miminko od jelena, gepard, jezevec, medúza ????????). No čeká nás ještě velké pátrání, a tak jdeme nabrat sílu!

Dobrou noc všem

Neděle 29.5. 2022

Krásné nedělní ráno z Lenocha,

Ráno nás tahalo z postýlek sluníčko, a to se hned lépe vstává????, trošku jsme se protáhli a procvičili a pak už jsme se nemohli dočkat snídaně. No…, to vám zase bylo něco, těch dobrůtek – palačinky, koláčky, jahůdky, ananas, párečky, salámky a spousta dalších dobrůtek.

A víte co, zase tu v noci byla naše kamarádka sojka, přinesla další zprávu. Protože jsme zatím ztraceného Čendu v okolních lesích nenašli, máme se prý vydat do světa lidí, najít nejbližší město a zkusit to tam ????, tak snad budeme mít více štěstí.

Držte nám palce!

Dobrý večer z Rokytnice,

Ten dnešní den nám utekl tak rychle. To asi tím, že nás dnes skoro celý den provázelo sluníčko ????.
Dali jsme na radu kamarádky sojky a zkontrolovali naše skřítčí domečky. A hádejte co, skřítkové se určitě zabydleli a museli být spokojení, protože nám nechali v domečcích výborné skřítčí bonbonky. Pak už jsme se vypravili se do nejbližšího města. A bylo to dobře, přes cestu nám přeběhl pejsek a veverka – že by jeden z nich byl ztracený Čenda?
Po obídku (zas to byla dobrota, úžasná svíčková omáčka) jsme si pohráli v lese a objevili jsme další tajnou zprávu od sojky. Rozluštili jsme ji za chviličku a dozvěděli se, že Čenda žije v lese…, hmmm, tak pejsek to asi nebude, co myslíte vy doma? Máte nějaký tip?
Po večeři už přišlo naše oblíbené zpívání, pohádka a super pohledy od Vás z domova, tak moc děkujeme.

Teď už chrupem v postýlkách a těšíme se na další den, dobrou noc!

Sobota 28.5. 2022

Dobré ráno z Lenocha,

Doufáme, že jste se dnes vyspali stejně dobře, jako my tady v Krkonoších. Ráno hned po ranní hygieně jsme protáhli celé tělo při rozcvičce (to vám byla legrace). Pak už nás čekala úžasná snídaně, připadali jsme si jako na luxusní dovolené, až uvidíte fotky, to budete koukat ????.

A hádejte, co se stalo: sojka, kterou jsme včera potkali v lese, nám tu zanechala zprávu. Představte si, že se tu ztratil Čenda!! Kdo to je, kde ho najdeme? Máme za úkol požádat o pomoc lesní skřítky. Abychom je přilákali, postavíme jim v lese domečky.

Tak nám držte palce a my se vydáváme pátrat po Čendovi!

Krásný večer z Lenocha,

Dnes k nám bylo počasí trochu přívětivější, a tak jsme mohli pořádně prozkoumat okolí. Zvládli jsme postavit domečky pro naše nové kamarády skřítky. A opravdu se povedly, protože jsme se za ně dočkali odměny od kouzelné slepičky, no, to bylo vajíček…, měli jsme jich plné čepice!

Odpoledne jsem si užili sportovních radovánek u chaty, hráli jsme fotbal, vybíjenou, kreslili křídami a bylo nám fajn. Po skvělé večeři a sprše jsme si poslechli pohádku, zazpívali a radovali se z pohledů z domova.

Teď už spokojeně spinkáme v postýlkách a těšíme se na další den

Tak dobrou noc

Pátek 27.5. 2022

Ahoj z Lenocha,

posíláme pozdrav, cesta byla báječná, teď už sedíme u obídku a na uvítanou máme úžasné špagety, mňam :). Sice nám tu trochu kape, ale to nám zajisté Krakonoš posílá kapky štěstí na uvítanou.

Krásný večer z Rokytnice.  Po výborném obídku jsme prozkoumali naši chaloupku a pelíšky, chvilku jsme si pohráli. A jakmile Krakonoš rozfoukal dešťové mraky, vyrazili jsme na průzkum okolí.

Celou cestu kolem nás divoce létala sojka, jako kdyby nám chtěla vyřídit nějakou důležitou zprávu, no, co Vám budeme povídat, jsme hrozně napnutí, co se z toho vyklube!

Po návratu a výborné večeři (karbanátek s kaší se nám skoro nevešel na talíř ????) už jsme se vydali do pokojů. Umyli jsme se, pak ještě pohádka, trocha zpívání s kytarou a teď už spokojeně spinkáme a těšíme se na další den.

Tak dobrou noc