Šnečci

Třída Šnečci

Věk dětí: Třída nejmladších dětí
Počet dětí: 20
Třídní učitelky: Jana Václavková, Mgr. Jana Petráňová
Kontakt: 722 939 997


Co je nového ve Šnečkách?

30Lis2022

30.11. jsme se Šnečky vyrazili na další výpravu na hlavní budovu. Tentokrát tam na nás čekali dva skvělí záchranáři. Jeden z nich nám venku ukázal sanitku a představte si, mohli jsme se do ní i podívat, dokonce jsme se tam vešli všichni najednou. Poté nás naučil telefonní číslo 155, abychom věděli, kam zavolat, když budeme potřebovat pomoct. Dále nám ukázal, čím ošetřují zlomeniny pacientům, jak jim pomáhají dýchat, když potřebují a zabalil nás do speciální fólie, v které bylo krásně teplo. A nakonec si vybral toho nejstatečnějšího z nás a naložil ho jako pacienta do sanitky. Poté jsme se přesunuli dovnitř, kde na nás čekal druhý záchranář, s kterým jsme si zopakovali telefonní číslo a poté nám hravou formou vysvětlil, jak ošetřit rozbitou hlavu, zlomenou ruku, jak zjistíme, že pacient nedýchá, a nakonec nám ukázal, jak masírovat srdíčko, když někdo přestane dýchat. Vše jsme si mohli vyzkoušet na plyšácích. Všem se nám to moc líbilo a na památku jsme si odnesli malou hračku :). A hlavně víme, jak pomoci zraněnému, když bude potřeba.


11Lis2022

I letošní rok jsme se tradičně rozhodli pro oslavu svátku svatého Martina, který se nesl v duchu pečení, hraní her a tvoření. S dětmi jsme ráno zadělali těsto na svatomartinské rohlíčky a nechali ho uležet. V ranní kroužku jsme si přečetli příběh o Martinovi a tajně si přáli, aby nám ten sníh přivezl. V kroužku jsme zkusili trochu začarovat a představte si, paní učitelka se proměnila v koně a všechny děti po třídě povozila, to byla legrace :). Naštěstí se nám povedlo paní učitelku proměnit zpět, ufff. Poté jsme se proměnili v koníky i my a proběhli dráhu jako koník. Po svačince už jsme se nemohli dočkat pečení rohlíčků. Zkusili jsme si vyválet těsto, zamíchali jsme tvarohovou náplň, a nakonec si každý zamotal svůj rohlíček. A jelikož Martin stále na bílém koni nepřijížděl, tak jsme si jednoho bílého koníka alespoň vyťupkovali pomocí temperové barvy, houbičky a šablony. Než jsme vyrazili na zahradu, dali jsme péct rohlíčky, které nám provoněly celou školku.


12Říj2022

A je to tady, jak jsme si slíbili, týden po našem ovocném pečení jsme se opět vrhli na přípravu hned ráno. Děti si nakrájely papriku, rajčata, sýr a šunku. Všechno vyrovnaly do mističek, aby se jim pak lépe pracovalo. Po svačině dostal každý svůj kousek těsta a nandal si na pizzu vše, co má rád. Někdo měl jen šunkovou, jiné děti si ozdobily hlavně zeleninou. Každý kousek byl naprostý originál. Moc se těšíme na další pečení ????.


9Říj2022

A je to tady. Konečně nám začíná keramika. Jelikož máme ovocný týden, tak tomu přizpůsobujeme i výrobek. Děti dostávají na výběr jablíčko nebo hrušku. Učíme se vykrajovat hlínu dle připravené šablony párátkem, zkoušíme vytvarovat malé kuličky a vytvořit na jablíčko či hrušku červíka. A nakonec se učíme pracovat s barvami a štětcem a pomalovat si výrobek vybranou barvou. Náš první pokus dopadl parádně a už se těšíme, až ho budeme mít doma.

            Jako druhý volíme výrobek motivovaný podzimem. A to mističku ve tvaru listu. Již je to pro všechny jednodušší, protože už víme, co nás čeká. Některé děti si dokonce zkouší sami vyválet hlínu. Opět opakujeme vykrajování dle šablonu a zvládáme to mnohem lépe než poprvé. List si opět namalujeme vybranou barvou a učíme se párátkem nakreslit rýhy jako má list. Na závěr opět použijeme barvy a štětec a celý list pomalujeme.


3Říj2022

Začátkem října jsme si ve Šnečcích začali povídat o ovoci a zelenině. Každoroční tradicí je pečení dobrůtek z jablíček. Tentokrát jsme zvolili jablečné šátečky a tím, jsme zahájili naše ovocno – zeleninové hrátky. Pečení byla paráda. Učili jsme se loupat, strouhat a krájet jablíčka a poté vše zamotat do šátečku. Vůně z trouby se nám linula celou školkou a všem se zbíhaly sliny. Nejraději by to všichni hned snědli. Ale všechny děti vydržely a nechaly si šáteček jako dezert po obědě. Mňam, to byla ale dobrota. Všechny děti se hned ptaly, kdy bude další pečení. Proto jsme jim slíbily, že další týden upečeme zeleninou pizzu ????.


13Zář2022

V úterý k nám do mateřské školy zavítali dobrovolní hasiči. Nebojte se, nehořelo ????. Naopak všechny děti se mohly na chvilku proměnit v opravdové záchranáře!
Páni hasiči nám ukázali hasičské auto, představili nám různé hasičské vybavení a ukázali, jak vypadá celá hasičská výstroj.
Poté už se z každého stal malý hasič, vyzkoušeli jsme si hasit a trefit se proudem vody na cíl, a to vám byla paráda.
Ale to nejlepší nás čekalo nakonec. Počasí nám přálo, a tak jsme si mohli užít radovánky v mýdlové pěně. To jste měli vidět. Z ničeho nic se školka ztratila v obrovském kopci mýdlové pěny a my jsme se v ní mohli prohánět, házet mýdlové obláčky, prostě „bájo“
Byl to opravdu úžasný zážitek, moc děkujeme pánům hasičům a těšíme se zase někdy příště ????


16Čvn2022

Náš každoročně oblíbený výlet do Mirakula je tady. Ráno se všichni sejdeme ve školce a jsme velice netrpělivý, kdy už vyrazíme. A konečně, dočkaly jsme se. Vyrážíme k autobusu, který čeká před školkou a jedeme. Cestou si povídáme, kam všude půjdeme a samozřejmě se nejvíc těšíme do vodního světa ????. Po necelé hodince cesty vystupujeme a těšíme se na první průlezky. Při zdolávání prvních překážek se trochu zakleneme, protože nám začíná pršet. Ale naštěstí to je jen pár kapek, uff. Užíváme si skákání na trampolíně, houpačky, lanovky, skluzavky a spoustu dalších průlezek. Mraky nám odchází a začíná být pěkné vedro, proto se přesouváme vydovádět se do vodního světa. Užíváme si klouzačku, děláme přehrady, cákáme po sobě apod. No prostě naprosto skvělý. Po takovém dovádění potřebujeme doplnit energii pořádným obědem. Paní kuchařky nám připravily vynikající řízky, všechny jsme je slupli, mňam. Po oběde nám paní učitelky dopřávají osvěžení v podobě zmrzliny v místní cukrárně a po krátkém odpočinku se jdeme podívat na další průlezky, tubing, podzemí a mrkneme se i na zvířátka. A dnešní krásný den se nám pomalu chýlí ke konci. Posbíráme si batůžky a jdeme k autobusu. Nikomu se nechce domů, bylo to tam báječné. Po takovém parádním dni v autobuse všichni usínáme ????.


10Čvn2022

Všechny děti měly svátek, a to se přeci musí pořádně oslavit. Dnes se to proto v naší školce proměnilo ve velké sportovní hřiště a čekalo na nás i veliké překvapení. Ale popořádku.
Ráno jsme se všichni sešli ve školce, a ještě před svačinou jsme se vypravili na zahradu. Tam nás totiž čekalo slibované překvapení. A hádejte co? Jedno z oken do třídy se nějakým kouzlem proměnilo ve výdejní okénko a my si mohli objednat párek v rohlíku, k tomu jsme dostali každý svého Jupíka. No to Vám bylo něco ????.
Když jsme se všichni najedli a dostatečně vychutnali tu dobrotu, čekalo nás sportovní zápolení. Každý dostal svou průkazku a mohli jsme se rozběhnout po zahradě k jednotlivým stanovištím. Na každém nás čekala jedna z paní učitelek a když se nám dařilo, získali jsme za odměnu krásné razítko. Byla to bezva zábava, skákali jsme do dálky, chodili po laně, sjeli velkým tobogánem, krmili klauna míčky, to, když jsme se mu trefili do pusy, statečné paní učitelky z nás udělali závodníky, když jsme se jako formule řítili v kolečku po dráze, skákali jsme v pytli. Všichni jsme sportovní úkoly zvládli na jedničku a za odměnu jsme si domu krom zážitků odnesli i pár dobrot.


23Led2021

Ve školce byl poník. No vážně. V rámci kulturních akcí k nám do školky přijel opravdický poník z cirkusu. Vlastně, byla to taková malá grošovaná kobylka Bellissima, a nebylo to přímo z cirkusu, ale spíše z bývalého cirkusu, který si bere nechtěná zvířátka a stará se o ně. Pojali jsme to tedy trošku jako pomoc a poprosili jsme děti a rodiče, aby si jako vstupenku na představení připravili něco dobrého – suché pečivo, mrkev či jablko. Nakonec se sešlo několik plných bedýnek, za což všem rodičům moc děkujeme, vše bylo předáno Bellissimě, která si to odvezla domů.

Bellissima uměla mnoho věcí – uměla sčítat, odčítat, násobit, dělit, počítat děti a hledat peníze =) Skvěle reagovala na podněty od svého majitele. Bellissimu si děti ihned oblíbily a všechny chtěly fotku na památku. Chovala se tak, že hned chytila za srdce malé obdivovatele a ukázala jim, jak si lze s koněm rozumět.