Svatý Martin u Šnečků

I letošní rok jsme se tradičně rozhodli pro oslavu svátku svatého Martina, který se nesl v duchu pečení, hraní her a tvoření. S dětmi jsme ráno zadělali těsto na svatomartinské rohlíčky a nechali ho uležet. V ranní kroužku jsme si přečetli příběh o Martinovi a tajně si přáli, aby nám ten sníh přivezl. V kroužku jsme zkusili trochu začarovat a představte si, paní učitelka se proměnila v koně a všechny děti po třídě povozila, to byla legrace :). Naštěstí se nám povedlo paní učitelku proměnit zpět, ufff. Poté jsme se proměnili v koníky i my a proběhli dráhu jako koník. Po svačince už jsme se nemohli dočkat pečení rohlíčků. Zkusili jsme si vyválet těsto, zamíchali jsme tvarohovou náplň, a nakonec si každý zamotal svůj rohlíček. A jelikož Martin stále na bílém koni nepřijížděl, tak jsme si jednoho bílého koníka alespoň vyťupkovali pomocí temperové barvy, houbičky a šablony. Než jsme vyrazili na zahradu, dali jsme péct rohlíčky, které nám provoněly celou školku.