Se Šnečky do světa keramiky v měsíci říjnu

A je to tady. Konečně nám začíná keramika. Jelikož máme ovocný týden, tak tomu přizpůsobujeme i výrobek. Děti dostávají na výběr jablíčko nebo hrušku. Učíme se vykrajovat hlínu dle připravené šablony párátkem, zkoušíme vytvarovat malé kuličky a vytvořit na jablíčko či hrušku červíka. A nakonec se učíme pracovat s barvami a štětcem a pomalovat si výrobek vybranou barvou. Náš první pokus dopadl parádně a už se těšíme, až ho budeme mít doma.

            Jako druhý volíme výrobek motivovaný podzimem. A to mističku ve tvaru listu. Již je to pro všechny jednodušší, protože už víme, co nás čeká. Některé děti si dokonce zkouší sami vyválet hlínu. Opět opakujeme vykrajování dle šablonu a zvládáme to mnohem lépe než poprvé. List si opět namalujeme vybranou barvou a učíme se párátkem nakreslit rýhy jako má list. Na závěr opět použijeme barvy a štětec a celý list pomalujeme.