„BEZ PRÁCE NEJSOU KOLÁČE“ Aneb kuchaři v Ještěrkách

Na začátku října nás navštívil Ferda mravenec práce všeho druhu, ukázal nám spoustu profesí a naučil nás, jak je důležité být pracovitý. Hráli jsme si na švadlenky, švece, prodavače, hasiče, doktory, cukráře ….
Ale nejvíce nás bavilo stát se opravdovými kuchaři. Nezbytnou součástí byla kuchařská čepice z papíru. A potom začalo naše kuchařské umění – podle receptu jsme nakrájeli rohlíky, šunku. Nastrouhali sýr a rozšlehali vajíčka. Když byla tato příprava hotová, začali jsme „vařit! Dle postupu: namočit kolečko rohlíku do rozšlehaného vajíčka, na kolečko nasypat šunku a sýr, pokapat kečupem a znovu přikrýt namočeným kolečkem rohlíku.
Připravené jednohubky jsme vložili do trouby a pak už jenom pozorovali skrz okénko v troubě, jak se nám pečou ty naše Zapečené jednohubky. Ještě teplé jsme je ochutnali a nabídli kamarádům ze třídy Cvrčků. „Mňam byla to dobrota“.