Průzkum okolí vysílače

I když to ráno vypadalo poněkud pošmourně a při svačině nám trochu zapršelo, nakonec se počasí vydařilo na jedničku – konečně! Hned po svačině jsme vyrazili na průzkum okolí, tentokrát k vysílači za Sibřinskou školku. Cesta uběhla rychle. Pozdravili jsme kamarády ve školce na kopci a dobrodrůžo mohlo začít. Orientace v terénu byla jen na nás, prý si máme hlídat vysílač a držet se pohromadě – to zvládneme na jedničku, a taky že jo =) objevili jsme tajné cestičky, kopce a sjezdové tratě pro kola. Ve druhé části výletu jsme zůstali uprostřed lesíka, a protože máme téma objevování, vzali jsme s sebou pily, které normálně máme v dílně, a vyzkoušeli jsme si, jak uříznout větev (spadlou, žádným stromům nebylo ublíženo) nebo jak si připravit jednoduchý táborák (jaj, o buřty jsme rodičům neřekli, nevadí =D) a především jsme prozkoumali místní faunu a flóru. Několik zajímavých broučích exemplářů jsme pochytali do skleničky a cestou pozorovali co dělají a jak se chovají. Nakonec jsme je ze skleničky samozřejmě vypustili =) Po cestě nechybělo ani pozorování včelích dělnic, které měly nožičky plné pilu a nakonec jsme zavítali na hřbitov. A dost bylo dobrodružství, mažeme do školky na dobrý oběd!