Jak jsme se přestali bát rohatého

Blíží se Vánoce. Všichni se na ně moc těšíme =) Jenže během čekání na Ježíška k nám do školky na začátku prosince vždy zabrousí svatá trojice – Čert, Mikuláš a Anděl. Některé děti se rohatého bojí, a tak to v Šídlech každý rok bereme trochu s humorem. A jak to tedy bylo tento rok? Celý týden jsme si udělali opravdu čertovský! Chodili jsme do školky v kostýmech převlečení za čerty, hráli jsme čertí hry! Házeli brambory do hrnce, pořádali soutěž o nejopelichanějšího čerta, nebo jsme si dali společnou honičku za čertím ocáskem. Nechybělo čertovské divadlo a na závěr, v pátek, nás přišel navštívit opravdový čert! A nechyběl samozřejmě ani Mikuláš a andílek =) V Šídlech nemáme nikoho, koho by si čert chtěl odnést, protože všechny děti jsou přeci tak na půl andílci a na půl čertíci, a tak by bylo divné, kdyby nezlobily. A víte co? Nakonec jsme si všichni domů odnesli nějakou nadílku! Paní! Alespoň je v Šídlech legrace! Tak ahoj čerte, zase za rok!