Zájmové kroužky v MŠ Sedmikráska

Zájmové kroužky

Zájmové kroužky nejsou jen pouhou zábavou. Je třeba si uvědomit, že jejich význam je mnohem hlubší. Prostřednictvím kroužků děti dostávají šanci, jak se plně realizovat v činnosti, která je baví, naplňuje a nejen to. Pokud dítě pravidelně navštěvuje nějaký kroužek, vybuduje si kladný vztah k aktivnímu trávení volného času. Kroužky jsou pro děti ideální příležitostí, díky které mohou poznat svůj talent. Ne všechny děti totiž vynikají v učení, mohou ale být úspěšné při hraní na hudební nástroj, ve sportu apod. Naše školka se snaží dětem nabídnout rozmanité činnosti a pomáhá dětem najít si aktivitu, které se chtějí věnovat.  Zde je harmonogram. Na kroužky se přihlašuje vždy na začátku roku prostřednictvím aplikace NašeMŠ. Pokud Vás zajímá, co Vaše dítě na kroužku čeká, jejich výpis najdete pod harmonogramem.

DenČasČinnostLektor
Pondělí14:00 - 14:30
Angličtina 1
Angličtina 2
Mgr. Karina Černá
15:30 - 16:30Sportovní hryDana Grulová
Úterý15:00 - 16:00Výtvarné hrátkyVeronika Uhrová, DiS.
16:00 - 17:00Jóga pro dětiRomana Baštová
Středa15:30 - 16:30TanečkyJana Václavková
Čtvrtek14:30 - 15:30Keramika hrou I.Mgr. Martina Kubová
15:30 - 16:30Keramika hrou II.Mgr. Martina Kubová
DenČasČinnostLektor

Angličtina

Máme také kroužek zaměřený na výuku anglického jazyka. Lektorka využívá propracované metodiky, a proto se děti jazyk učí rychle a zábavnou formou. Díky tomu si jazyk rychle osvojí, a právě to jim může pomoci i budoucnosti.

Sportovní hry

Nabízíme kroužek se zaměřením na sport. Při něm se děti věnují pohybovým aktivitám, učí se pracovat v týmu i férovému soutěžení. Sportovní kroužek nejsou jen o pohybu, má děti naučit, že pohyb k životu patří.

Výtvarné hrátky

Připraven máme i kroužek zaměřený na kreativní činnosti. Podporuje dětskou fantazii, kreativitu, pomáhá rozvíjet smysl pro detail a učí děti, že mohou realizovat vlastní nápady.

Lektorka: Mgr. Karina Černá

Lektorka: Dana Grul’ová

Lektorka: Veronika Uhrová, DiS.

Jóga pro děti

Kroužek jógy pomahá atraktivním způsobem stimulovat děti  ke zdravému pohybu hravou cestou. Za pomocí pozic pojmenovaných podle zvířátek a především správného dýchání dětí, které pozitivně působí na tělo i duši, navodí dětem zklidnění a uvolnění.

Tanečky

Kroužek je koncipovaný jako soubor her s tanečními prvky, trénování motoriky a vnímáni hudby. Lekce přispívají k rozvoji pohybových možností, znalosti tanečních prvků a v neposlední řadě také vnímání hudby a rytmu.

Keramika hrou

Děti se seznámí s technologickým postupem při výrobě a zdobení keramických výrobků. Práce s hlínou je výborný terapeutický prostředek. Pomáhám při rozvoji jemné motoriky a motoriky malých svalových skupin.

Lektorka: Romana Baštová

Lektorka: Jana Václavková