Výlet do Planetária

Tak se vydáváme na náš první velký výlet, vyrážíme do Planetária na pohádku Polaris. Ve školce se scházíme brzy, abychom to všechno stihli. Nejdříve si povídáme s paní učitelkou o bezpečnosti a poté se jdeme oblékat. Když jsme všichni připravení a máme svačinu v batohu, tak vyrážíme směr autobus. Po několika málo krocích slyšíme „Paní učitelko, nevadí, že mám bačkůrky? ????“. A tak se rozdělujeme, jedna z paní učitelek předvede vskutku atletický výkon, rychle vrací a poté i s botkami dohání ostatní ???? . Konečně jsme na zastávce. Vzápětí nám jede autobus do Klánovic, poté vlak na Masarykovo nádraží a nakonec tramvaj do Holešovic. Projdeme kousek stromovkou k Planetáriu. Cesta byla náročná, tak si sedneme a dáme si zaslouženou svačinu. Jelikož máme ještě chvilku čas, vydáváme se posbírat trochu těch kaštanů, když nám větrem popadaly.

Hurá, jsme uvnitř a můžeme si tam všechno prohlédnout. Zkoumáme míchání barev, podíváme se, jak se Země točí okolo Slunce a fotíme se v maketě přistávacího modulu kosmické lodi. A konečně je čas, vyrážíme do sálu na pohádku. Tučňák James cestuje okolo světa a přichází na severní pól, kde potká ledního medvěda Vladimíra. Spolu si sestrojí vesmírnou raketu a vydávají se na cestu k Marsu a Saturnu. Ve vesmíru se snaží prozkoumat střídání dne a noci, ročních období a polárních nocí. Po skočení pohádky vyrážíme na cestu zpět. Jdeme na tramvaj, vlak a poté autobusem zpět do školky. Výlet jsme si všichni užili a už se moc těšíme na příště.