Vůně perníčků v Ještěrkách

Blíží se nám Vánoce a s tím spojená oslava ve třídě. Co by to ale bylo za oslavu bez nějakých dobrůtek? A proto jsme se s dětmi rozhodli, že si něco dobrého upečeme.

Ráno se sejdeme v každodenním kroužku a povídáme, co nás dnes čeká. Na pečení perníčků se všichni velice těšíme. Po kroužku se trochu proběhneme a vrhneme se na svačinu. Tentokrát se děti neuvěřitelně rychle nasvačí, jen aby už mohly začít. A konečně, rozdělíme se do skupinek a jdeme na to. Nakrájíme si předem připravené těsto a všichni si zkoušíme kousek vyválet. Každý si vykrojí několik kousků a přendá na plech. Máme tu srdíčko, stromeček, dárek, hvězdičku a spousta dalších tvarů. Občas se nějaký tvar při přendávání přetrhne, ale to nám vůbec nevadí. A víte proč? Protože mohu znovu vzít váleček a rozválet kousek dalšího těsta ????. Jde nám to pěkně od ruky, takže máme brzy zaplněny všechny plechy. Ještě uklidit stoleček a už nám to paní učitelka nese do kuchyně upéct. Po obědě máme hroznou chuť je rovnou sníst, ale vydržíme to a schováme si perníčky do krabice na naši vánoční party. Už se všichni těšíme, až ochutnáme. Mňam…