Štrůdlování jak se patří

Je tu barevný podzim a my si v Ještěrkách povídáme o všem, co k němu patří. Díky rodičům, jsme mohli ochutnat všelijaké druhy ovoce a zeleniny (a že se jich sešlo ????).
K podzimu patří i krásná barevná jablíčka, a tak si je nakonec velmi rádi ochutnáme.

Vážení, pečení ve školce je vždy ohromná událost! Loupat a strouhat jablíčka není legrace, struhadlo je jako nepřítel a bolí z něj ruce. Nikdy se však nevzdáme, ani za nic. Ochutnávka všech věcí, co do štrůdlu dáme je velmi zajímavá, protože po mouce, která není nic moc na chuť, přijde na řadu skořice či vanilkový cukr a ten je tuze dobrýýýý. O mašlovačku se pomalu strhne boj, protože to mazání opravdickým vajíčkem, to je něco. To holky se zase předhání, kdože bude motat to rozválené a jablíčky plněné těsto! No zkrátka každý pomáháme, jak můžeme. Hlavně ať to nevysypeme, až to poneseme do kuchyně! 😀 Za chvíli už nám štrůdl voní po celé školce. Tak honem schovat kousek pro mamku a taťku a ten zbytek jsme snědli natotata…