Ještěrky podruhé v Planetáriu

A je to tu, na dnešní den jsme se mooc těšili, čeká nás totiž návštěva planetária.
Vydali jsme se na docela dalekou výpravu až do Holešovic, nejprve jsme jeli autobusem, potom vlakem a pak tramvají na stanici Výstaviště. V parku Stromovka přímo před planetáriem jsme si pochutnali na svačince od tety Ivušky a taky jsme se vyfotili před vesmírným modulem a s maketou astronauta, který přistál na měsíci. Přímo v planetáriu jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací o vesmíru, nejvíce nás zaujala noční obloha, ukázka souhvězdí a opačná strana měsíce. No a na závěr nám promítli pohádku Polaris, kde se lední medvěd Vladimír seznámil s tučňákem Jamesem a po sestavení vesmírné rakety, odletěli prozkoumat vesmír. Na palubu se jim také dostal černý pasažér – chobotnice. Z dnešního výletu jsme byli nadšení, protože téma vesmír nás moc zajímá.