Ještěrky na výpravě do Planetária

Tak a je to tady. Vydáváme se na náš první velký výlet, vyrážíme do Planetária v Praze. Čeká nás zcela nový vesmírný příběh „3-2-1 start“. Ve školce se scházíme brzy, abychom to všechno stihli. Nejdříve si povídáme s o bezpečném cestování a poté se jdeme oblékat. Když jsme všichni připravení a máme svačinu v batohu, vyrážíme směr autobus. Skoro „nadzvukovou“ rychlostí se ocitáme na zastávce. Vzápětí nám jede autobus do Klánovic, poté vlak na Masarykovo nádraží, a nakonec tramvaj do Holešovic. To Vám povíme, podzim ve stromovce je vážně zážitek, všude tolik barev, že ani nevíme, kam se dříve podívat. A z toho koukání nám až vyhládlo, tak si sedáme a dáme si zaslouženou svačinu. A protože máme ještě chvilku čas, vydáváme se posbírat trochu kaštanů. Pak už hurá dovnitř, kde si můžeme všechno prohlédnout. Zkoumáme míchání barev, podíváme se, jak se Země točí okolo Slunce, můžeme si prohlédnout zevnitř model raketoplánu, poslechnout si vyprávění Hurvínka a Spejbla o vesmíru.
A pak už je čas, jdeme se posadit do sálu na pohádku. Křeček Elon je vědec a žije na skládce. Jeho krysí sousedi ho ale neberou moc vážně. Jednoho dne Elona vyruší hlasitá rána. Na plácku u svého domku najde kráter a v něm rozbitého robota.
Po skočení pohádky vyrážíme na cestu zpět. Jdeme na tramvaj, vlak a poté autobusem zpět do školky. Výlet jsme si všichni užili a už se moc těšíme na příště ????.