Ještěrky na výpravě do lesa

Jak nejlépe začít oblíbené téma les? No, určitě tím, že se tam rovnou půjdeme podívat. Po představení tématu v komunikačním kruhu si trochu zacvičíme, ať se nám dobře šlape. Poté naplníme bříška svačinou a už se jdeme oblékat do šatny. Děti jsou velice natěšené, tak se obléknou velmi rychle. Tentokrát se přezout nikdo nezapomněl ????. Jdeme přes hlavní silnici směrem k lesu a cestou se zastavujeme u různých stromů, které se učíme poznávat. Ukazujeme si smrk, jedli, borovici, modřín a vysvětlujeme si rozdíly. Pro spoustu dětí to vůbec není problém. Z toho máme velikou radost. Cestou sbíráme přírodniny, protože zítra nás z nich čeká vyrábění. A konečně jsme v lese, kde pokračujeme ve sběru. Nacházíme krásné šišky, listy, mech atd. Najednou vidíme ideální místo pro stavbu domečků. Děti se sami rozdělují do dvojic a nadšeně staví domky se zahrádkami pro broučky. Některé děti se rozvášní více a vybudují dokonce hotel vystlaný mechem. Čas nám utíká, takže dokončujeme stavby a vyrážíme zpět do školky na oběd. Děti jdou svižně, vypadá, že jim hodně vyhládlo ????. Po návratu si stihneme ještě zhodnotit výlet a moc se těšíme na další výpravu. Určitě nebyla poslední. Nakonec se zahřejeme výborným obědem, mňam ????.