Jak k Ještěrkám přišel Ježíšek

Již několik dní si povídáme o Vánocích, Ježíškovi, trénujeme na besídku a vyrábíme vánoční dekorace. Děti se moc těší, co jim Ježíšek nadělí domů i do školky. Nadšeně vypráví, co by si přáli.

            A je to tady. Den, kdy se chystáme rodičům zazpívat několik vánočních koled a budeme netrpělivě čekat, jestli to uslyší i Ježíšek a něco nám přinese. Dopoledne to radši ještě na zahradě vyzkoušíme, po obědě se podíváme na vánoční pohádku a po setmění se již chytáme na vystoupení. Během říkanek a písniček nám rodiče zapálí jako překvapení prskavky a rozsvítí se stromeček. Páni, to je nádhera ????. Po vystoupení se radši zajdeme podívat, jestli pod stromečkem něco není. A ono je. Pro každého ze školky tam nechal Ježíšek balíček lega. To je paráda. Rozloučíme se a jdeme to s rodiči domů poskládat ????.

            Druhý den nás čeká ještě vánoční oslava ve třídě. Všichni se na to krásně oblékneme a přineseme nějaké dobroty. Dobrůtek se nám sešlo opravdu mnoho, mňam. Děti ráno postupně přichází do třídy a jsou velice netrpělivé. Pustíme si vánoční písničky, kreslíme obrázky a hrajeme si. Snažíme se nakouknout do herny, jestli už tam nejsou nějaké dárky. No, radši tam nakukovat přestaneme, ať ho nevyplašíme, a jdeme ho vyhlížet do šatny z okna. Když se vrátíme, čeká nás překvapení, zjistíme, že nám v herně svítí stromeček. Páni, že by nám tam Ježíšek nechal nějaké dárečky do třídy. Pomalu otvíráme dveře a opravdu, jsou tam dárky. Nacházíme tam několik lego kufříků, auta a letadla, rozšíření k magnetické stavebnici, velké popity, hmatovou hru. Hned všechno rozbalujeme a začínáme si hrát. Vypadá to, že jsme v Ještěrkách byli moc hodní, dostali jsme krásné dárky. A teď se budeme těšit, co nám asi přinese ještě domů ????.