Jak jsme s Ještěrkami pomáhali ptáčkům

S dětmi jsme si začali povídat o ptáčcích, kteří u nás v zimě zůstávají a neodlétají do teplých krajin. Pracujeme s obrázky, poznáváme, jak se ptáčci jmenují. Počítáme je, určuje méně a více, poznáváme písmena, která jsou ve jménech ptáčků. Skládáme, lepíme a malujeme. V šatně nám vznikají dvě krásná krmítka, která děti ve skupinách vytvořila a vkládáme do nich naše parádní kosáky.

V kroužku si také vyprávíme, jak nejlépe v zimě ptáčkům pomáhat. Můžeme jim nasypat semínka do krmítek apod. A v tom nás napadá, co kdybychom vytvořili pro ptáčky semínkové ozdoby. Děti jsou nadšené, vypadá to na skvělý nápad. Nacházíme recept a dáváme se do toho. Smícháme namočené vločky, semínka, oříšky…No, trochu se nám to lepí na ruce, ale to nám to nevadí ????. Vybíráme si ozdobu ve formě vykrajovátek a směs si tam namačkáme. Vznikají nám krásné tvary. Hvězdička, srdíčko, ježek, liška atd. Všem dětem se ozdoby moc povedly. A teď už jen nechat uschnout.

Všichni se moc těšíme, až to ptáčkům pověsíme na zahradě na stromy.